Deklaracja dostępności
Przedszkole nr 336 zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do Biuletynu Informacji Publicznej Przedszkola nr 336.
- Data publikacji strony internetowej: [2022-10-20]
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: [2022-12-02]
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej:
- Brak jest transkrypcji opisowej niektórych materiałów dźwiękowych.
- Niektóre linki mogą być dwuznaczne dla użytkowników i nie są wystarczająco opisane.
- Brak dostępności wszystkich funkcjonalności za pomocą klawiatury.
- Niektóre z zamieszczonych plików to graficzne pliki PDF.
- Niektóre informacje przedstawiono jedynie w formie graficznej.
- Część zdjęć nie posiada opisu alternatywnego.
- Na niektórych stronach brak jest odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
- Deklarację sporządzono dnia: [2022-12-31]
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest murys@eduwarszawa.pl Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu (22) 665 36 16. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, lub jakiegoś jej elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć do podmiotu skargę na takie działanie.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury skargę można złożyć do Rzecznika Praw Obywatelskich https://www.rpo.gov.pl/pl
Dostępność architektoniczna
Budynek Przedszkola przy ul.Siemiatyckiej 2 jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych.W budynku znajdują się m.in. szerokie korytarze bez barier, winda dla osób niepełnosprawnych, podjazdy, toalety dostosowane do potrzeb osób na wózkach, antypoślizgowa posadzka. Zastosowano kontrasty barw pomiędzy powierzchniami poziomymi a pionowymi, zaznaczony pierwszy/ostatni schodek. Kluczowe miejsca dobrze doświetlone i oznakowane. Miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Domofon dla osób niepełnosprawnych na wózkach. Wszystkie pomieszczenia oznaczone dodatkowo w alfabecie Braille’a. Częściowe zastosowanie symboli graficznych i piktogramów.Oznaczenie o możliwości wejścia na teren z psem asystującym. Po wcześniejszym ustaleniu Przedszkole zapewnia tłumacza migowego.
|
Przedszkole mieści się w budynku przy ul. Siemiatyckiej 2 . Dojazd możliwy jest komunikacją miejską.
Wejście do budynku i strefa obsługi mieszkańców
Wejście do Przedszkola jest oznakowane. Przedszkole nr 336 zlokalizowane jest w budynku wolnostojącym. Miejsca parkingowe znajdują się 10 m od budynku. Na parkingu budynku Przedszkola są wydzielone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Aby dostać się do przedszkola należy zadzwonić przyciskiem domofonu. Przestrzeń budynku umożliwia poruszanie się na wózku inwalidzkim, toalety są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową, w budynku jest winda dla osób z obniżoną sprawnością ruchową.
Zgodnie z Ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu m.in. do obiektów użyteczności publicznej, w szczególności: budynków i ich otoczenia przeznaczonych na potrzeby administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości itp., a tym samym także do budynku Przedszkola. Warunkiem wejścia na teren budynku przedszkola z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Możliwość wejścia do budynku Przedszkola z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego.

