Deklaracja dostępności

Przedszkole nr 336 zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do Biuletynu Informacji Publicznej Przedszkola nr 336.

• Data publikacji strony internetowej: [2022-10-20]
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: [2022-12-02]

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej:

1. Brak jest transkrypcji opisowej niektórych materiałów dźwiękowych.
  2. Niektóre linki mogą być dwuznaczne dla użytkowników i nie są wystarczająco opisane.
  3. Brak dostępności wszystkich funkcjonalności za pomocą klawiatury.
  4. Niektóre z zamieszczonych plików to graficzne pliki PDF.
  5. Niektóre informacje przedstawiono jedynie w formie graficznej.
  6. Część zdjęć nie posiada opisu alternatywnego.
  7. Na niektórych stronach brak jest odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

• Deklarację sporządzono dnia: [2022-12-31]

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Skróty klawiaturowe

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest murys@eduwarszawa.pl Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu (22) 665 36 16. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, lub jakiegoś jej elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć do podmiotu skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury skargę można złożyć do Rzecznika Praw Obywatelskich https://www.rpo.gov.pl/pl

Dostępność architektoniczna

Budynek Przedszkola  przy ul. Legendy 12a(budynek tymczasowy) jest niedostosowany dla osób niepełnosprawnych.

Ze względów konstrukcyjnych budynku nie ma możliwości, aby :

-poszerzyć korytarze

- dostosować toaletę dla niepełnosprawnych (zamontować poręcze, zapewnić przestrzeń manewrową wolną od przeszkód)

- wymienić drzwi do sal oraz gabinetów pracowników administracji na drzwi o szerokości 90 cm, ponieważ konstrukacja budynku może zostać uszkodzona

Przedszkole mieści się w budynku przy ul. Legendy 12 A. Dojazd możliwy jest komunikacją miejską. Przystanki tramwajowe i autobusowe zlokalizowane są w okolicy:

• Przystanek : Plac Kasztelański 01:
  • Autobusy: 112, 129, 177
  • Przystanek : Plac Kasztelański 02:
  • Autobusy: 112, 129, 177
  • Przystanek : Plac Kasztelański 04

Tramwaj 11, 26, 78

Wejście do budynku i strefa obsługi mieszkańców

Wejście do Przedszkola jest oznakowane. Przedszkole nr 336 zlokalizowane jest w budynku wolnostojącym. Do lokalu prowadzą schody. Miejsca parkingowe znajdują się 20 m od budynku. Na parkingu budynku Przedszkola są wydzielone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Aby dostać się do przedszkola należy zadzwonić przyciskiem domofonu. Przedszkole nie jest wyposażone w tablice z informacjami głosowymi dla osób głuchych i niedosłyszących.  Przestrzeń budynku umożliwia poruszanie się na wózku inwalidzkim, natomiast toalety nie są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Zgodnie z Ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu m.in. do obiektów użyteczności publicznej, w szczególności: budynków i ich otoczenia przeznaczonych na potrzeby administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości itp., a tym samym także do budynku Przedszkola. Warunkiem wejścia na teren budynku przedszkola z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Możliwość wejścia do budynku Przedszkola z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego.

Raport o dostępności- GUS